Sildid: Tõlkekirjandus, kaasaegne, krimiraamat, Mirabilia, 2000

MUSTAS KLEIDIS DAAMI PARFÜÜM. KIRJASTUSES OTSAS!

€0.00
  • Käibemaksuta:€0.00
Tuntud prantsuse kriminaalromaanide autor Gaston Leroux (1868-1927) on Eestis tuntud ennekõike romaani "Ooperikummitus" loojana. Vähem on eesti lugeja tuttav tema kriminaalromaanidega, kus läbivaks tegelaseks on Joseph Rouletabille, noor terane reporter ja nutikas analüüsija, tänu kellele lahenevad ..

Tuntud prantsuse kriminaalromaanide autor Gaston Leroux (1868-1927) on Eestis tuntud ennekõike romaani "Ooperikummitus" loojana. Vähem on eesti lugeja tuttav tema kriminaalromaanidega, kus läbivaks tegelaseks on Joseph Rouletabille, noor terane reporter ja nutikas analüüsija, tänu kellele lahenevad nii mõnedki esmapilgul lahendamatuna näivad situatsioonid ja saladused. Rouletabille kuulub kirjandusliku tegelasena samasse kategooriasse kui Sherlock Holmes, Hercule Poirot, Miss Marple, Nero Wolfe, Martin Beck - kui loetleda kõige tuntuimaid. Eesti keeles on Rouletabille-sarjast seni ilmunud vaid "Kollase toa saladus", millele on vihjeid ka käesolevas romaanis. 
Ka "Mustas kleidis daami parfüümis" on probleemide lahendajaks Joseph Rouletabille. Tänu temale sõlmitakse viimaks kauaaegsete armastajate Robert Darzaci ja Mathilde Stangersoni abielu, sest nende vaenlane, Mathilde`i esimene mees on surnuks tunnistatud. Ent vaevalt on vastabiellunute pulmareis alanud, kui kaunitar Mathilde kutsub Rouletabille appi. Nende halastamatu vaenlane on end taas näidanud. Olukord muutub ärevaks: kadumine, kuritegu, mõrv… Rouletabille peab mängu panema kogu oma vaistu ja võrratu tarkuse, et lahendada see tõeline «kummituslugu».


 


Raamatu andmed
Ilmumise aasta 2000
Formaat pehmekaaneline
Lehekülgi 240
Mõõdud 140x200
Tõlkija(d) Margot Endjärv
ISBN 9985-65-256-8

Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea
Captcha