LUULE

Tooted 1 kuni 12, kokku 18 tootest (2 lehekülge)

Feldbach, Inna

NÄGIJA SÜDA. LUULET

€2.94

€8.18

Käibemaksuta: €2.70

Autori esimene luulekogu „Nägija süda“ on valminud tõsise valiku tulemusel, sisaldades kolme tsüklit (Jälgida jäljetumat, Tumeaine, Surmanumber) . Autori luuleilm on mitmekihiline, sellest õhkub erudeeritust, naiselikkust, sõnamaagiat ja samas lihtsate asjade luuleks muundamise oskust...

Hainsalu, Lehte

ILMA ÄÄRE PEAL

€2.94

€14.50

Käibemaksuta: €2.70

Ballaad pole just sagedane luuležanr, mida aga L. Hainsalu on varemgi viljelenud. Käesolev kogumik sisaldab tosinkond nimetust, mille valdavaks aineks on Aeg, sekka ka konkreetsemast sündmusest ajendatuid – „Vabaduse valvaja“ (Rõuges asuva Vabadussõja monumendi varjamise lugu), „Pronksmehe teisaldam..

Põder, Neeme

AKEN SINISESSE

€2.94

€9.81

Käibemaksuta: €2.70

Autori kolmas luulekogu (“Baile Átha Cliath”, 2005 ja “Kaktuste puiestee”, 2007) annab tunnistust tema luule teisenemisest ja seda ka vormilisest küljest. Eelmiste kogudega võrreldes on vähenenud kirjanduslike allusioonide ning impressionistlike looduseelamuste osakaal, suurenenud urbanistlike mitme..

Viitol, Livia

AJALOOTUND

€1.74

€7.63

Käibemaksuta: €1.60

Luuletaja kolmanda luulekogu põhiteemadeks on maa- ja looduslähedus, ajaloopinged, kultuuriloolised peegeldused ja lätimaiseid motiivid. Luulekogu on illustreeritud mustvalgete fotodega...

Põder, Neeme

KAKTUSTE PUIESTEE

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Vana hind: 9.46 Oma esimese iseseisva luulekoguga “Baile Atha Cliath” soodsa vastuvõtu pälvinud luuletaja teine luulekogu on süvenenum ja küpsem, samas vormiotsingulisem, sisaldades jätkuvalt kultuuriallusioonidega luulet. Autor ei häbene olla lüüriline, teda ei huvita mitte ainult isiklik või o..

Kallas, Tõnu R.

KODUNE MAAILM. PÕHJAMAA HAIKUD

€3.60

Käibemaksuta: €3.30

Oma teises haikukogus jätkab Tõnu R. Kallas meie maailma imetlemist.  Näed pilvede vajumist üksteise embusse ja värisevaid vahtraid, mida öökülm on pintseldanud veripunaseks. Foto püüaks need kinni, kuid mitte su mõtteid ja muljeid. Võtad appi sõnakunsti, igale mõttesähvatusele kolm rida, ja ..

Kolla, Ilmi

KÕIK MU LAULUD. KIRJASTUSEST OTSAS!

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Raamat koondab paremiku varalahkunud luuletaja Ilmi Kolla (1933-54) loomingust, sealhulgas ka palju siiani ainult käsikirja jäänud luuletusi. Raamatu koostaja filoloogiadoktor Eve Annuk on kirjutanud luulekogule ka ees- ja järelsõna. Teose on kujundanud ja illustreerinud Ülle Marks. Luulekogu sisa..

Kangro, Bernard

KOJUKUTSUV HÄÄL

€2.94

€10.14

Käibemaksuta: €2.70

Valitud luulet 1927-1993. Koostanud Oskar Kruus...

Sütiste, Juhan

KUI TÕMBETUUL ON LUULETAJA SAATUS (VALIKKOGU)

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Vana hind: 14.44   Juhan Sütiste (1899-1945) mahukas luulevalikkogu annab läbilõike luuletaja loominguteest alates esimesest kogust "Rahutus" (1929, sellest on esmakordselt taastrükitud tema Vabadussõja-aineline poeem "Enese eest") kuni viimaste trükis ilmunud luuletusteni – ühtekokku kümne..

Hainsalu, Lehte

LAUL KINDAID ÜLES HARUTADES

€2.94

€11.63

Käibemaksuta: €2.70

Luuletaja 70. sünnipäeva märkiv valikkogu koondab eri aegadel loodud luuletusi, mis on rühmitatud nelja tonaalsuselt ja meeleolult erinevasse tsüklisse, pakkudes lugejale nii lootusrikast sinist kui argipäevast halli, nii pidupäevast punast kui leinalist musta...

Saarsen, Karin

LÕVI JA ORHIDEE

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Vana hind: 4.54 Autori 75. sünnipäeva märkiv, arvult kuues luulekogu sisaldab oma esimeses pooles peamiselt lembeluulet, teine pool tutvustab autorit ka luuletajana mitmes võõrkeeles. Kogumiku lõpetab väike kimp teiste autorite luuletõlkeid...

Hainsalu, Lehte

MÄNGIKS MIDAGI

€1.70

€3.60

Käibemaksuta: €1.56

Lehte Hainsalu lustakas luuleraamat tutvustab värsivormis laste meelismänge, nagu kekskast, keerukuju, jalgpall, laevade pommitamine, Must Peeter, tähesõjad ja paljusid teisi uusi ja vanu mänge. Laste mängulist tegevust ilmestavad tabavalt kunstniku joonistused. Pildid joonistanud Reet Eilsen..

Tooted 1 kuni 12, kokku 18 tootest (2 lehekülge)