LUULE

Tooted 1 kuni 12, kokku 14 tootest (2 lehekülge)

Hainsalu, Lehte

ILMA ÄÄRE PEAL

€2.94

€14.50

Käibemaksuta: €2.70

Ballaad pole just sagedane luuležanr, mida aga L. Hainsalu on varemgi viljelenud. Käesolev kogumik sisaldab tosinkond nimetust, mille valdavaks aineks on Aeg, sekka ka konkreetsemast sündmusest ajendatuid – „Vabaduse valvaja“ (Rõuges asuva Vabadussõja monumendi varjamise lugu), „Pronksmehe teisaldam..

Põder, Neeme

AKEN SINISESSE

€2.94

€9.81

Käibemaksuta: €2.70

Autori kolmas luulekogu (“Baile Átha Cliath”, 2005 ja “Kaktuste puiestee”, 2007) annab tunnistust tema luule teisenemisest ja seda ka vormilisest küljest. Eelmiste kogudega võrreldes on vähenenud kirjanduslike allusioonide ning impressionistlike looduseelamuste osakaal, suurenenud urbanistlike mitme..

Viitol, Livia

AJALOOTUND

€1.74

€7.63

Käibemaksuta: €1.60

Luuletaja kolmanda luulekogu põhiteemadeks on maa- ja looduslähedus, ajaloopinged, kultuuriloolised peegeldused ja lätimaiseid motiivid. Luulekogu on illustreeritud mustvalgete fotodega...

Rimmel, Rudolf

ISESEISVUMINE. ISESEISVUMISAASTATE LUULET JAANUAR ...

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Vana hind: 6.07   Luule on oma olemuselt aateline kunst – selline oli Rudolf Rimmeli (1937-2003) põhiline luuletajakreedo. Käesolev postuumne luulekogu koondab endasse luuletaja poolt 1988-1992 kirjutatud isamaa- ja kodanikuluulet. Ühtlasi demonstreerib see luuleraamat sõna- ja trükivabadus..

Põder, Neeme

KAKTUSTE PUIESTEE

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Vana hind: 9.46 Oma esimese iseseisva luulekoguga “Baile Atha Cliath” soodsa vastuvõtu pälvinud luuletaja teine luulekogu on süvenenum ja küpsem, samas vormiotsingulisem, sisaldades jätkuvalt kultuuriallusioonidega luulet. Autor ei häbene olla lüüriline, teda ei huvita mitte ainult isiklik või o..

KIIRUS VAIKUSE SEES. LUULET ÜHETEISTKÜMNELT MAAL...

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Rootsi poetessilt Eva Runefeltilt pealkirja laenanud ja mitmes keeles valikkogu esitab tekste IV ja V Põhjamaade Luulefestivalilt Tallinnas 2004. ja 2005. aasta kevadel, kokku 28 autorilt. Eesti luuletajatest ootab lugejat kohtumine Kristiina Ehini, Jaan Kaplinski, Doris Kareva, Jürgen Rooste, Mats ..

Kallas, Tõnu R.

KODUNE MAAILM. PÕHJAMAA HAIKUD

€3.60

Käibemaksuta: €3.30

Oma teises haikukogus jätkab Tõnu R. Kallas meie maailma imetlemist.  Näed pilvede vajumist üksteise embusse ja värisevaid vahtraid, mida öökülm on pintseldanud veripunaseks. Foto püüaks need kinni, kuid mitte su mõtteid ja muljeid. Võtad appi sõnakunsti, igale mõttesähvatusele kolm rida, ja ..

Kolla, Ilmi

KÕIK MU LAULUD

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Raamat koondab paremiku varalahkunud luuletaja Ilmi Kolla (1933-54) loomingust, sealhulgas ka palju siiani ainult käsikirja jäänud luuletusi. Raamatu koostaja filoloogiadoktor Eve Annuk on kirjutanud luulekogule ka ees- ja järelsõna. Teose on kujundanud ja illustreerinud Ülle Marks. Luulekogu sisa..

Hainsalu, Lehte

LAUL KINDAID ÜLES HARUTADES

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Luuletaja 70. sünnipäeva märkiv valikkogu koondab eri aegadel loodud luuletusi, mis on rühmitatud nelja tonaalsuselt ja meeleolult erinevasse tsüklisse, pakkudes lugejale nii lootusrikast sinist kui argipäevast halli, nii pidupäevast punast kui leinalist musta...

Kallas, Tõnu R.

MAAILMA MAALILINE NÄGU. MAARJAMAA HAIKUD

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Ligi poolteistsada stiilset haikut koondav kogu, nagu lähtub juba alapealkirjast, on täiesti eestikeskne; ühe osa neist moodustavad autori lapsepõlvemaa, väikese Koipsi saare teemalised haikud. Paar tosinat haikut on seotud meie kõige pimedama aastaajaga, valguse ja pimeduse vastasseisuga, kuid on n..

Hainsalu, Lehte

MAXIMINI. MAKSIMAALSELT MINIMAALNE

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Nagu kogumiku pealkirigi ütleb, sisaldab see autori uus käsikiri peamiselt luule lühivorme – selles on sõnadel kitsas, mõttel aga vabadust. Kogumiku esimeses pooles on luuleaforismid, nendele järgneb tosin haikut ja samapalju tankasid, viisteist limerikku, mõned tujukid ja rubaiid, lisaks nelikümmen..

Järv, Ants

MEIE KIISUL KRIIMUD SILMAD. VANA-VANA-VANAEMADE-IS...

€0.00

Käibemaksuta: €0.00

Vana hind 10.67 eurot Igaühel on lapsepõlvest meelde jäänud luuletusi ja laule, mida oleme lugenud-laulnud oma lastele. Selles kogumikus on suur valik eesti endisaegseid lastelaule, millest paljud on muutunud lausa rahvalauludeks (“Teele, teele, kurekesed”, “Kevade rõõm”, “Viisk, Põis ja Õl..

Tooted 1 kuni 12, kokku 14 tootest (2 lehekülge)